About Crappie USA Crappie USA Sponsors Membership Information Tournament Information Tournament Results Message Boards Classified Ads

2020 Tournament Results

Lake:Crescent Lake, Crescent City, FL
Date:01/04/20


Amateur Division
Rank Name Hometown Weight Winnings
1 Lucas, Will  
Taylor, Bub 
Altoona, FL 
Lizella, FL 
10.12  ----- 
2 Whitt, James Aubrey  
Cross, Richard 
Trinity, NC 
Archdale, NC 
7.69  ----- 
3 Sellers, Tommy  
Sellers, Robert 
Macon, GA 
Juliette, GA 
7.48  ----- 
4 Denen, Robert  
Denen, Andy 
Youngstown, OH 
Hubbard, OH 
7.34  ----- 
5 Harford, Brian  
Garland, Ron 
Deltona, FL 
Hennepin, FL 
7.28  ----- 
6 Walker, Fred  
Sisson, Danny 
Lizella, GA 
Warner Robins, Ga 
6.32  ----- 
7 Dixon, James  
Egnor, Donald 
Baxley, GA 
Crescent City, FL 
5.33  ----- 
8 Douglas, Kenneth D  
Fondaw, Brian 
Barlow, Ky 
Kevil, KY 
4.55  ----- 
9 Hicks, John  
Harris, Timothy 
Adairsville, GA 
Plainville, GA 
4.23  ----- 
10 Stalder, Rick   Salt Lick, KY  2.70  ----- 
11 Humann, James  
McKnight, Scott 
Aliquippa, PA 
Chester, WV 
1.35  ----- 
12 Logan, Jamie  
Dehart, Steve 
Ellaville, GA 
Oakman, GA 
-----  ----- 
13 Nepper, Darell  
Nepper, Randy 
Gainesville, FL 
Gainesville, FL 
-----  ----- 
14 Wertz, Richard, 
Miele, Dawn 
Satsunia, FL 
Loxahatchee, FL 
-----  ----- 

Pro Division
Rank Name Hometown Weight Winnings
1 Parker, George  
Eberly, Tim 
Okachobee, FL 
Ft Laurderdale, FL 
11.96  ----- 
2 Deason, Steve  
Howard, Rick 
Warner Robins, Ga 
Gray, GA 
9.64  ----- 
3 Harris, Robert  
Greer Jr., Richard Dean 
Warner Robins, GA 
Kathleen, GA 
8.81  ----- 
4 Green, AL  
Green, Alan 
Jacksonville, FL 
Jacksonville, FL 
6.98  ----- 
5 Shantz, John  
Hunt, Scot 
Wapello, IA 
Wapello, IA 
6.01  ----- 
6 Carter, Joseph  
Carter, Janette 
Gilbert, SC 
Gilbert, SC 
2.42  ----- 
7 Stephenson, Scott  
Kastensmidt, Matt 
Vero Beach, FL 
Vero Beach, FL 
-----  ----- 
8 Hazelton, James  
Office, Anthony 
Clermont, FL 
Brandon, FL 
-----  ----- 
9 Thornton, Kerry  
Thornton, Garrett 
Blackshear, GA 
Blackshear, GA 
-----  ----- 

Big Fish
Rank Name Hometown Weight Winnings
1 Deason, Steve  
Howard, Rick 
Warner Robins, Ga 
Gray, GA 
2.17  ----- 
2 Parker, George  
Eberly, Tim 
Okachobee, FL 
Ft Laurderdale, FL 
1.98  ----- 
3 Lucas, Will  
Taylor, Bub 
Altoona, FL 
Lizella, FL 
1.71  ----- 
4 Stalder, Rick   Salt Lick, KY  1.63  ----- 
5 Whitt, James Aubrey  
Cross, Richard 
Trinity, NC 
Archdale, NC 
1.58  ----- 
6 Denen, Robert  
Denen, Andy 
Youngstown, OH 
Hubbard, OH 
1.38  ----- 
7 Carter, Joseph  
Carter, Janette 
Gilbert, SC 
Gilbert, SC 
1.14  ----- 
8 Harris, Robert  
Greer Jr., Richard Dean 
Warner Robins, GA 
Kathleen, GA 
-----  ----- 
9 Douglas, Kenneth D  
Fondaw, Brian 
Barlow, Ky 
Kevil, KY 
-----  ----- 
10 Dixon, James  
Egnor, Donald 
Baxley, GA 
Crescent City, FL 
-----  ----- 
11 Harford, Brian  
Garland, Ron 
Deltona, FL 
Hennepin, FL 
-----  ----- 
12 Hazelton, James  
Office, Anthony 
Clermont, FL 
Brandon, FL 
-----  ----- 
13 Thornton, Kerry  
Thornton, Garrett 
Blackshear, GA 
Blackshear, GA 
-----  ----- 
14 Hicks, John  
Harris, Timothy 
Adairsville, GA 
Plainville, GA 
-----  ----- 
15 Logan, Jamie  
Dehart, Steve 
Ellaville, GA 
Oakman, GA 
-----  ----- 
16 Walker, Fred  
Sisson, Danny 
Lizella, GA 
Warner Robins, Ga 
-----  ----- 
17 Sellers, Tommy  
Sellers, Robert 
Macon, GA 
Juliette, GA 
-----  ----- 
18 Nepper, Darell  
Nepper, Randy 
Gainesville, FL 
Gainesville, FL 
-----  ----- 
19 Humann, James  
McKnight, Scott 
Aliquippa, PA 
Chester, WV 
-----  ----- 
20 Stephenson, Scott  
Kastensmidt, Matt 
Vero Beach, FL 
Vero Beach, FL 
-----  ----- 
21 Wertz, Richard, 
Miele, Dawn 
Satsunia, FL 
Loxahatchee, FL 
-----  ----- 
22 Shantz, John  
Hunt, Scot 
Wapello, IA 
Wapello, IA 
-----  ----- 


<< BACK


-- Website Designed & Hosted by Outdoor Resources, LLC --